PIC18F14Q41-E/P
MFR.Part #
PIC18F14Q41-E/P
JLCPCB Part #
C3231739
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 12bit 16KB 18 1KB 512Byte 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS