PIC18F14Q40-I/SS
MFR.Part #
PIC18F14Q40-I/SS
JLCPCB Part #
C3235618
Package
SSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~5.5V 12bit 16KB 18 1KB 512Byte 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC SSOP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS