PIC16LF720T-I/SS
MFR.Part #
PIC16LF720T-I/SS
JLCPCB Part #
C629923
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 16MHz 17 3.5KB 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS