PIC16LF720T-I/SO
MFR.Part #
PIC16LF720T-I/SO
JLCPCB Part #
C629922
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 16MHz 17 3.5KB 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS