PIC16HV540-20/SO
MFR.Part #
PIC16HV540-20/SO
JLCPCB Part #
C642687
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 12 20MHz 25Byte 3.5V~15V 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS