PIC16F874T-20/PQ
MFR.Part #
PIC16F874T-20/PQ
JLCPCB Part #
C632619
Package
MQFP-44(10x10)
Description
0℃~+70℃ 10bit 128Byte 192Byte 20MHz 33 4V~5.5V 7KB 8 Bit External FLASH PIC MQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS