PIC16F873T-20/SO
MFR.Part #
PIC16F873T-20/SO
JLCPCB Part #
C629742
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 128Byte 192Byte 20MHz 22 4V~5.5V 7KB 8 Bit External FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS