PIC16F83-10/P
MFR.Part #
PIC16F83-10/P
JLCPCB Part #
C646930
Package
PDIP-18
Description
0℃~+70℃ 10MHz 13 36Byte 4V~6V 64Byte 8 Bit 896Byte External FLASH PIC PDIP-18 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS