PIC16F720-E/SO
MFR.Part #
PIC16F720-E/SO
JLCPCB Part #
C643296
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 128Byte 16MHz 17 3.5KB 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS