PIC16F628-20I/SO
MFR.Part #
PIC16F628-20I/SO
JLCPCB Part #
C127938
Package
SOIC-18-300mil
Description
-40℃~+85℃ 128Byte 16 20MHz 3.5KB 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS