PIC16F627-20I/P
MFR.Part #
PIC16F627-20I/P
JLCPCB Part #
C646914
Package
PDIP-18
Description
-40℃~+85℃ 1.75KB 128Byte 16 20MHz 224Byte 3V~5.5V 8 Bit Built-in FLASH PIC PDIP-18 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS