MIC5256-2.85BM5
MFR.Part #
MIC5256-2.85BM5
JLCPCB Part #
C3749159
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150uA 2.85V 200mV@(150mA) 45dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators