PIC16C76-10/SO
MFR.Part #
PIC16C76-10/SO
JLCPCB Part #
C646185
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 10MHz 14KB 22 368Byte 4V~6V 8 Bit 8bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS