PIC16C65B-20/L
MFR.Part #
PIC16C65B-20/L
JLCPCB Part #
C1340928
Package
PLCC-44(16.6x16.6)
Description
0℃~+70℃ 192Byte 20MHz 33 4V~5.5V 7KB 8 Bit External OTP PIC PLCC-44(16.6x16.6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS