TC2055-3.3VCTTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC2055-3.3VCTTR
JLCPCB Part #
C626535
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100mA 140mV@(100mA) 3.3V 50dB@(100kHz) 55uA 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS