PIC16C57C-20I/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C57C-20I/SS
JLCPCB Part #
C641653
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 20 20MHz 3KB 3V~5.5V 72Byte 8 Bit External OTP PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS