PIC16C55-HSI/SS
MFR.Part #
PIC16C55-HSI/SS
JLCPCB Part #
C641641
Package
SSOP-28-208mil
Description
-40℃~+85℃ 20 20MHz 24Byte 4.5V~5.5V 768Byte 8 Bit External OTP PIC SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS