PIC16C55-HSI/SO
MFR.Part #
PIC16C55-HSI/SO
JLCPCB Part #
C646077
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+85℃ 20 20MHz 24Byte 4.5V~5.5V 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS