PIC16C55A-04/SO
MFR.Part #
PIC16C55A-04/SO
JLCPCB Part #
C646073
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 20 25Byte 3V~5.5V 4MHz 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS