PIC16C55A-04I/P
MFR.Part #
PIC16C55A-04I/P
JLCPCB Part #
C647362
Package
PDIP-28
Description
-40℃~+85℃ 20 25Byte 3V~5.5V 4MHz 768Byte 8 Bit External OTP PIC PDIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS