PIC16C554-20/SO
MFR.Part #
PIC16C554-20/SO
JLCPCB Part #
C642540
Package
SOIC-18-300mil
Description
0℃~+70℃ 13 20MHz 3V~5.5V 8 Bit 80Byte 896Byte External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS