PIC16C554-20/SS
MFR.Part #
PIC16C554-20/SS
JLCPCB Part #
C639081
Package
SSOP-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 13 20MHz 3V~5.5V 8 Bit 80Byte 896Byte External OTP PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS