MSC090SMA070B
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MSC090SMA070B
JLCPCB Part #
C3290733
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 108mΩ 2.4V 28A 38nC 5pF 700V 785pF 85pF 90W N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS