MPLAD15KP8.5AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MPLAD15KP8.5AE3
JLCPCB Part #
C2630513
Package
PLAD
Description
-55℃~+150℃ 1.041kA 14.4V 150uA 15kW 8.5V 9.44V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional PLAD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS