MIC5524-2.8YMT-T5
MFR.Part #
MIC5524-2.8YMT-T5
JLCPCB Part #
C633179
Package
UDFN-4(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 2.8V 38uA 5.5V 500mA 80dB@(100Hz) 80uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive UDFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS