NCP161BMX514TBG
MFR.Part #
NCP161BMX514TBG
JLCPCB Part #
C892194
Package
UDFN-4(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 105mV@(450mA) 10uVrms 18uA 450mA 5.14V 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive UDFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS