MIC5366-2.8YC5-TR
MFR.Part #
MIC5366-2.8YC5-TR
JLCPCB Part #
C626107
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.8V 200uVrms 310mV@(150mA) 39uA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS