MIC5363-3.3YMT-T5
MFR.Part #
MIC5363-3.3YMT-T5
JLCPCB Part #
C633107
Package
XDFN-6-EP(1.2x1.2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 200uVrms 3.3V 300mA 380mV@(300mA) 5.5V 53uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive XDFN-6-EP(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS