MIC5323-1.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5323-1.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622246
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 150uA 220mV@(300mA) 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS