MIC5308-1.8YMT-TR
MFR.Part #
MIC5308-1.8YMT-TR
JLCPCB Part #
C622069
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 150mA 5.5V Fixed Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS