MIC5308-1.5YMT-TR
MFR.Part #
MIC5308-1.5YMT-TR
JLCPCB Part #
C622068
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 150mA 150mV@(150mA) 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS