MIC5305-2.5YML-TR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MIC5305-2.5YML-TR
JLCPCB Part #
C622056
Package
MLF-6
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 150uA 2.5V 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MLF-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS