MIC5305-2.8YMT
MFR.Part #
MIC5305-2.8YMT
JLCPCB Part #
C3747911
Package
TMLF-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 2.8V 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、ESD Protection、Enable Positive TMLF-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS