MIC5268-1.2BM5
MFR.Part #
MIC5268-1.2BM5
JLCPCB Part #
C3749275
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 150mA 1uA 6V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、Operating status indication Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators