MIC5259-2.5YML-TR
MFR.Part #
MIC5259-2.5YML-TR
JLCPCB Part #
C621976
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150uA 2.5V 300mA 550mV@(300mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS