MIC5259-1.8YML
MFR.Part #
MIC5259-1.8YML
JLCPCB Part #
C3744426
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 150uA 300mA 550mV@(300mA) 65dB@(10Hz) 6V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Overheat protection DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS