MIC5255-2.6YM5-TR
MFR.Part #
MIC5255-2.6YM5-TR
JLCPCB Part #
C625920
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 135mV@(150mA) 150mA 2.6V 30uVrms 60dB@(10kHz) 6V 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS