MIC5255-2.7YM5-TR
MFR.Part #
MIC5255-2.7YM5-TR
JLCPCB Part #
C625923
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150uA 2.7V 200mV@(150mA) 30uVrms 60dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS