MIC5252-2.8YML
MFR.Part #
MIC5252-2.8YML
JLCPCB Part #
C3751566
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 150mA 150uA 2.8V 250mV@(150mA) 6V Fixed Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS