MIC5249-2.6YMM-TR
MFR.Part #
MIC5249-2.6YMM-TR
JLCPCB Part #
C628190
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.6V 200uA 300mA 600mV@(300mA) 65dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS