MIC5248-1.2YM5-TR
MFR.Part #
MIC5248-1.2YM5-TR
JLCPCB Part #
C145378
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 100uA 150mA 60dB@(120Hz) 6V Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS