MIC5209-4.2BS TR
MFR.Part #
MIC5209-4.2BS TR
JLCPCB Part #
C3746048
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 4.2V 500mA 500mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS