MIC5247-1.5BM5
MFR.Part #
MIC5247-1.5BM5
JLCPCB Part #
C3748992
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 150mV@(150mA) 30uVrms 50dB@(1kHz) 6V 85uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators