MIC5245-2.5BM5
MFR.Part #
MIC5245-2.5BM5
JLCPCB Part #
C3745097
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 150mA 2.5V 200mV@(150mA) 30uVrms 50dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators