MIC5205-2.5BM5
MFR.Part #
MIC5205-2.5BM5
JLCPCB Part #
C3752143
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 2.5V 250mV@(150mA) 350uA 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators