SST25VF016B-50-4I-QAF-T
MFR.Part #
SST25VF016B-50-4I-QAF-T
JLCPCB Part #
C629142
Package
WSON-8-EP(5x6)
Description
100 Years 100,000 cycles 16Mbit 2.7V~3.6V 50MHz 5uA SPI WSON-8-EP(5x6) NOR FLASH ROHS