MIC5233-1.8YM5-TR
MFR.Part #
MIC5233-1.8YM5-TR
JLCPCB Part #
C148038
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 18uA 270mV@(100mA) 36V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS