MIC5233-1.8BM5
MFR.Part #
MIC5233-1.8BM5
JLCPCB Part #
C3748190
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mA 18uA 36V 400mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators