MIC5219-3.3YM5-TR
MFR.Part #
MIC5219-3.3YM5-TR
JLCPCB Part #
C29613
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 170uA 3.3V 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS