MIC5219-3.6BM5
MFR.Part #
MIC5219-3.6BM5
JLCPCB Part #
C3747776
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 3.6V 500mA 600mV@(500mA) 75dB@(120Hz) 8uA Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Enable、Surge Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators